Καλώς ήρθατε στην strouga

Αααχχμμμ!!!

Κυρίες και Κύριοι, την προσοχή σας παρακαλώ…!!

Για συγκεντρωθείτε σε κύκλο γύρω μου…. (Εεε! Εσύ, παλιοζαγάρ! Πού νομίζεις ότι είσαι??? Γρήγορα εδώ!! Τσαπρρρρ!!!)

Έτσι μπράβο! Είμαστε όλοι εδώ (μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε, σφιχτή κι αγαπημένη)!

kopadi

Έχω σοβαρή ανακοίνωση εκ μέρους του Αρχι τζομπάνη…!!!

Κατ’ αρχήν να σας συστηθώ: Είμαι το τζομπανόσκυλο του κοπαδιού!

skylos1

Ο ρόλος μου είναι αφενός να περιφρουρώ και να προστατεύω το υπάρχων κοπάδι

skylos2

κι αφετέρου να βοηθώ τα νέο-εισερχόμενα μέλη στην απρόσκοπτη ένταξή τους σε αυτό

skylos3

Καθώς όμως το μαντρί είναι ολοκαίνουργιο, με ξύλινα δάπεδα, μαρμάρινες σκάλες, πορσελάνινες ντουζιέρες, κρυστάλινους πολυελαίους , πισίνες, τζακούζια και Πιστοποιητικό Ενεργειακής Απόδοσης Α+++,

υπάρχει ένα –απλό αλλά- συγκεκριμένο τελετουργικό το οποίο οφείλετε όλοι να ακολουθήσετε, προκειμένου η συμβίωσή μας εδώ μέσα να είναι χαλαρή, πρόσχαρη κι ευχάριστη.
Τα στάδια / βήματα είναι απλά:

1. Παρακαλώ όπως στην είσοδο, επιδείξετε την κάρτα σας – ή όποιο άλλο έγγραφο – πιστοποιεί την ιδιότητά σας ως μέλος της κοινότητάς μας

taytothta

1. Μετά την είσοδό σας στον προθάλαμο, θα πρέπει να διαχωριστείτε σε αρσενικά και θηλυκά (ή ό,τι άλλο εσείς επιθυμείτε) ώστε να οδηγηθείτε προς την κατάλληλη κατεύθυνση…

boys-girls

…ώστε να αποφύγουμε άβολες / δυσάρεστες καταστάσεις.

1. Κατόπιν, πολύ απλά, αφαιρέστε ΟΛΑ τα ρούχα σας (κοινώς, γδυθείτε)…

…κι εσείς αγόρια, αφήστε το μάτι και ακολουθήστε…

undres-boy

1. Ωραίααααα! Τώρα, οι ηλιακοί θερμοσίφωνες που έχουμε στις οροφές, έχουν μετατρέψει τα κρυστάλινα νερά του παρακείμενου ποταμιού σε ευεγερτικό ύδωρ ‘’δια πάσσαν νόσον και ασθένειαν’’, επομένως μπείτε άφοβα μέσα στη στέρνα πισίνα κι πλυθείτε για την απομάκρυνση όλων των αμαρτιών ασθενειών / μικροβίων.

pool

1. ΟΚ, εντάξει, φτάνει, πολύ ‘’παίξατε’’, έξω γρήγορα….

play pool

1. Συνεχίστε τώρα ντουγρού για τα αποδυτήρια, όπου θα βρείτε καθαρές και μαλακές πετσέτες (μην μας κρυώσετε)….

towels

1. …κι όλα τα απαραίτητα είδη για την προσωπική σας περιποίηση, από ξύρισμα…

man shave

(ΕΕΕεεεε, γυναίκες, μη πάτε να ξεφύγετε επειδή έρχεται χειμώνας…)

save woman

1. …μέχρι και αρωμάτισμα….

perfume

1. Ακολουθώντας τις κατευθυντήριες πινακίδες, μεταφέρεστε στην κυρίως αίθουσα…

hall

1. …και περιμένετε! Αυτό ήταν! Περάσατε και τα 10 στάδια της προετοιμασίας και πλέον δεν χρειάζετε κάτι άλλο, κοπιαστικό, από εσάς, προκειμένου να εισέλθετε ως θριαμβευτές στον κοινόβιο στίβο της strougaς !
    Τι απομένει???

Στηθείτε……

position

Προσευχηθείτε….

pray

Πάρτε βαθειά αναπνοή…

breath

Κρατηθείτε…Γερά…

Και…….

attack1

hump

(κεράσματα και τα λοιπά που σας είχα καλομάθει… κομμένα!!! Αν θέτε καμιά μερίδα έξτρα τριφύλλι, απευθυνθήτε στον … @dope)!!!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗ strouga!!! ( Κι ελπίζω να είναι κι η τελευταία! Είναι ακόμη μικρός ο γιός μου για να τον εκπαιδεύσω για την επόμενη γενιά!)

Υποδοχή νέων μελών!
Υποδοχή νέων μελών!

Ε πρώτο σχόλιο είναι οπότε… είναι εκεί που πρέπει!!! :wink:

Βρηκε βλέπω ο ένας τρελος τον άλλο. …

Τι έγινε θείο??? Δε σ’ άρεσε??? Δεν ήμουν τρυφερός όπως αρμόζει σε μια παλιο-προβατίνα??? :face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::kissing_heart::kissing_heart:

Τρυφεροτατος…σαν τον Σπύρο Καλογηρου.

:joy::joy::joy::joy::joy::joy: ποσο μου αρέσει που ειμαστε ευφάνταστοι…Συγχαρητηρια.
Να,προσθέσω εδω…οτι δεν πονάει παιδια…Μπείτε :joy::joy::joy:

Η καλυτερη κινηση για τους εχοντες ιντερνετικης παιδειας

Καλώς τον @Argster :slight_smile:

Ακόμα έρχονται?

Ένας ένας… μάλλον έκανα στενή την πόρτα!!! :stuck_out_tongue:

Τρωνε καλα ολοι και παχυναν;

Οι μπύρες συσσωρεύονται και μετά τα 40 κάνουν δειλά δειλά την εμφάνιση τους στην περιοχή της κοιλιάς…

image

Κοιταξε, τωρα το εμπεδωσα.
Εφτιαξα και shortcut στο smartphone. Δεν κρατιεμαι, αλλα θα ειμαι αναγκαστικα απολιτίκ λογω εργασιας.

Θα πέσεις σε κίνηση, θα σου ανάψουν τα λαμπάκια και θα γίνεις μια χαρά πολιτικ… :wink:

Πωωωωωωωωωωωωω αυτο δεν ειναι υποδοχη τα βιτσια του μαρκισιου ντε σαντ ειναι!!!Εχς ξεφυγ…αυτο σου λεω!!!:star_struck::star_struck: