Κριτική Ταινιών

Την έχουμε δει. Πραγματικά καμμένη όσο δεν πάει!

Επιτέλους,αναγνώριση! :star_struck:

3 αναρτήσεις διαχωρίσθηκαν σε ένα νέο νήμα: Παρωδίες Ταινιών

Το είδα προχθές, προτείνεται ναι!!!

1)THE VAULT

Γίνεται ληστεία σε μία τράπεζα, αλλά δεν είναι μια τυπική τράπεζα. Είναι (ξανα)χτισμένη πάνω σε μια πολύ παλιά τράπεζα η οποία είχε κλείσει λόγω μιας (άλλης) ληστείας που πήγε εντελώς χάλια και όσοι βρίσκονταν μέσα εκείνη την ώρα πέθαναν και στοίχειωσαν την τωρινή τράπεζα. Αρκετά καλή ταινιούλα!!!

Πάρτε και ένα Trailer

2)THE PRISON

Νοτιοκορεάτικη ταινία δράσης. Ενας μπάτσος μπαίνει φυλακή και ανακαλύπτει ότι από εκεί δρα ένας από τους μεγαλύτερους κακοποιούς, έχοντας στο τσεπάκι του τους πάντες!

Πάρτε κι ένα Trailer

Τα έψαχνες πολύ αυτά ή ήταν τα μόνα διαθέσιμα για κατέβασμα;;;;

Κακό ελαφάκι!!!
Κάπου είχα δει τα trailer τους και μου είχαν κάνει κούκου :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σήμερα είδα το 2:22

Αν σας έχει τραβήξει την προσοχή και σκέφτεστε να την δείτε, κάντε το με επιφύλαξη. Χάλια δεν την λες, αλλά δεν τρελλάθηκα. Λίγο γλυκανάλατη, λίγο αλλού για αλλού, πολύ φαντασία και γενικά πολλές φορές είπα αντε τελειώνε να δω κανένα επεισόδια από την σειρά που βλέπω…

Ακόμα σου κάνει κούκου; Εκπλήσσομαι!!! :stuck_out_tongue:

Ακόμα νεουδη είμαι, να εκπλαγείς αν φτάσω στην ηλικία σου και μου κάνει ακόμα κούκου :stuck_out_tongue:

Αν φτάσεις και καταφέρεις να παραμείνεις σε άριστη φυσική κατάσταση όπως εγώ, τότε σίγουρα!!! :stuck_out_tongue:

Πάρα πολύ ωραία ταινία, σε κρατάει…

για το THE VAULT δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα, σαν θέμα ότι το μπερδεύουν και το κουράζουν πολύ το όλο θέμα, αλλά για το The Prison, μιας και είδα το trailer θα πέσει προβολή αύριο :wink:

Πανάθεμα σε, παραλίγο να πνιγώ

@karasardelis…ναι εσυ και ο LEXINGTON STEEL

Ποιος είναι αυτός ο τυχάρπαστος?

@karasardelis. …ενας που προσπαθεί να σε φτάσει

Iron Sky… Ίσως η πιο “αδικημένη” ταινία στην ιστορία!

Είμαστε κοντά στις αμερικανικές εκλογές, και η πρόεδρος των ΗΠΑ αποφασίζει να επισκεφθεί η χώρα τους ξανά την Σελήνη μετά από πολλά χρόνια… Εκεί όμως τα πράγματα δεν πηγαίνουν και τόσο καλά μιας και ανακαλύπτουν ότι δεν είναι και εντελώς μόνοι τους… Και ΌΧΙ! Εκεί ΔΕΝ είναι κάποιοι “εξωγήινοι”, άλλα ναζί που πήγαν εκεί μετά το τέλος του πολέμου.

Καθαρά “B Movie”, με κόστος λίγο πάνω από 7.000.000€, και μας έρχεται από Φινλανδία μεριά (Με συμπαραγωγή με Γερμανούς και Αυστραλούς…)… Άλλα μην φοβάστε! Μιλούν αγγλικά…:stuck_out_tongue:
Τώρα σαν ταινία, πάρα πολύ καλή!! Και ίσως η καλύτερη “B Movie” που έχω δει…
Μπλέκει με πάρα πολύ καλό τρόπο θεωρίες συνωμοσίας, δράση, και χιούμορ… Και αν και φαίνεται ότι είναι “φτηνή” προαγωγή, σίγουρα είναι πολύ καλύτερη απ’ ότι θα περίμενες από μία παραγωγή των 7,5εκ, και πολύ καλύτερη από πάρα πολλές χολιγουντιανές υπερπαραγωγές των 200+ εκατομμυρίων.
Και προσωπικά πιστεύω ότι ΑΝ την είχε βγάλει κάποιο μεγάλο στούντιο του Χόλιγουντ, αυτή την στιγμή ίσως να μιλούσαμε για το νέο ‘Star Wars"… Ή και ίσως και να είχε ξεχαστεί και περισσότερο απ’ ότι τώρα…:stuck_out_tongue:

Και αυτό το “5,9” του IMDB σίγουρα την αδικεί… Ένα 7,5 ίσως να ήταν πολύ πιο δίκαιο (Αν και για εμένα, και λαμβάνοντας υπόψιν και τον χαμηλό μπάτζετ, είναι ταινία του 9.)…

Και αυτή την στιγμή περιμένουμε το 2, το 3 και το 4 (Που είναι κινεζικής παραγωγής!!!)… Όπως και έχει ανακοινωθεί και μία τηλεοπτική σειρά.

Την είδα πριν από αρκετό καιρό, πολύ καλή, τουλάχιστον από όσο θυμάμαι…

@dope σου ειπα ποσο μας άρεσε το what happened to monday? :slight_smile: