Κριτική Ταινιών

@kkostas ίσως το ίδιο με έμενα ε??? :slight_smile:

το Iron Sky ήταν ένα mix προπαγάνδας και θεωριών συνωμοσίας, σερβιρισμένο με βαρβατίλα και κωμωδία ταυτόχρονα.

προσωπικά μου άρεσε

Και που να δεις το 2…

Αν και μετά από τόση καθυστέρηση, και όλα αυτά που τράβηξε για να βρει λεφτά (Μάζευαν μέσο crowdfunding ευρώ ευρώ τα λεφτά για κάθε σκηνή…), φοβάμαι ότι θα είναι πολύ κατώτερο των προσδοκιών.

ωχχχ ναι??? δεν πειράζει η προσπάθεια μετράει. ξέρεις τι μου θύμισε η όλη φάση??? KUNG FURY
.
.
.
.

Χθες είδαμε το Transformers: the Last King.

Τι να πρωτοπώ γι αυτήν την ταινία? Θα μείνω σε αυτό που μου άρεσε πιο πολύ από όλα : κάποια στιγμή τελειώνει :v:t3:

είναι βασανιστικό το εν λόγο Sequel … :weary::weary::weary:

ένας super ήρωας με κατέπληξε και με κέρδισε… “Dead Pool”

Τον αγάπησα, τον αγαπώ, είναι το alter ego μου! :star_struck:

@Youli_Delveroglou…περι γουστου…κολοκυθοπιτα😎

Καλά… Το Kung Fury είναι το λιγότερο ΕΠΟΣ!!!:grinning:

Και είναι και λίγο λογικό να σου το θυμίζει…
Και τα 2 έχουν πάρα πολλά κοινά στοιχεία… Πχ και το crowdfunding, και τα 2 είναι από Σκανδιναβούς (Τελικά υπάρχει ΚΑΙ “σκανδιναβικό χιούμορ”…:stuck_out_tongue:).

Και αυτό που με προβλημάτισε περισσότερο είναι ότι ενώ στην αρχή φαινόταν να έχει μία κάποια αυθεντικότητα, στο νέο τρέιλερ φαίνεται να το έχει γυρίσει στην καθαρή παρωδία και να “κλέβει” σκηνές από πολλές ταινίες.
Όχι βέβαια ότι δεν υπήρχαν και στο πρώτο (Πχ η κλασική σκηνή με τον Χίτλερ…), άλλα εδώ φαίνεται να ρίχνουν πολύ περισσότερο βάρος σε αυτό.

Πολύ αντιγραφή σε όλα λέμε. Αλλά αν πρόσεξες τονίζουν πάλι θεωρίες συνωμοσίας, ( κούφια Γη, ερπετοειδή ) και lost World. Γενικά είναι να μαζευτούν όλοι οι geek φίλοι (32+) και να γίνει προβολή :smiley:

Έτσι ακριβώς!:wink:

Πάντως αυτό που με προβληματίζει είναι το αν και πως θα καταφέρουν να τα μαζέψουν και να τα δέσουν όλα αυτά μαζί, χωρίς να τα κάνουν αχταρμά…

Και επειδή είναι πολλά τα βίντεο που κυκλοφορούν, ψάξε να δεις τι έχουν βάλει, ή έχουν προσπαθήσει να βάλουν μέσα…
Πχ δες και αυτά…

:stuck_out_tongue:

Υ.Γ.: Στην τελική θα δούμε η το απόλυτο έπος, ή την απόλυτη πατάτα…

Ο Deadpool είναι μακράν ότι καλύτερο… Η αγαπημένη μου ταινία των τελευταίων ετών… Από τις λίγες που είδα πάνω από μια φορά και την ξαναβλέπω άνετα!! :wink:

μα είναι τόσοοοο τόσοοοοο τόσοοοοοο σε όλα του!:blush:

Τόσο wham! :smiley:

Άντε να βγει και το 2 να γουστάρουμε!!!

Μόλις είδα το Baby Driver…
Ακριβώς αυτό που περίμενα, και πάρα πολύ καλό!

όντως πέρασε η ώρα με αυτή την ταινία… μπαμ μπαμ!

Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ότι το σενάριο ήταν απόλυτα προβλέψιμο… Σε σημείο μάλιστα που αν με ρωτούσες πως την φαντάζομαι πριν την δω, κατά 95% θα έπεφτα μέσα.
Άλλα όλα τα άλλα ήταν τόσο καλά που κάλυψαν αυτό το πρόβλημα.

Συμφωνώ απόλυτα, αυτό που με κέρδισε εκτός από τις σκηνές οδήγησης , ήταν το πάντρεμα μουσικής με πυροβολισμούς.

Δεν spoilarω άλλο

Γενικά είχε πολύ ωραία μουσική… αυτό και το Guardians of the Galaxy τα σπάνε από μουσική… α… και το trolls επίσης… μουσικάρες!!!