Τι χρειαζόμαστε;

Θυμάμαι το ζορταλ είχε μεγάλη επιτυχία ως μέσο κοινωνικής δικτύωσης γιατί εκτός της ηλεκτρονικής του μορφής είχε και τις λεγόμενες “μπυροκατανυξεις”. Ζούσαμε για το Σάββατο ή την Κυριακή που θα μαζευόμασταν οι Θεσσαλονικείς στην Θεσσαλονίκη και η Αθηναίοι στην Αθήνα. Στα μεγάλα γενέθλια όπου γινόταν είτε στην Αθήνα είτε στην Θεσσαλονίκη και γεφυρωναμε τις παρέες μας ανάλογος τον δυνατοτήτων μας. Θα μου πεις ποιο χαλαρά χρόνια τότε με λιγότερες υποχρεώσεις.

Να κάνουμε μια δοκιμή να μαζευτούμε; μήπως τελικά μας λείπουν τα παλιά μαζέματα;

Για να φτάσει το Zortal στο επίπεδο των μπυροκατανύξεων πέρασαν κάποια χρόνια και έφτασαν τα μέλη σε τετραψήφιο αριθμό… Δεν είμαι κατά στις συναντήσεις φυσικά, ίσα ίσα… αλλά εμείς ήδη ψιλογνωριζόμαστε… το νέο αίμα είναι αυτό που χρειαζόμαστε. Εμείς θα βγούμε να πούμε τις χαζομάρες μας και να θυμηθούμε τα παλιά… το θέμα είναι να βάλουμε μπροστά το καινούριο όμως… να αρχίσουμε να έχουμε εγγραφές αγνώστων με όρεξη για συμμετοχή.

Ρε αυτό που μας λείπει είναι οι γυναίκες… Ας μπουν μέσα 2-3 πιπίνια,και θα σας πω εγώ μετά…

κοινοποίηση παιδιά. Όλα κινούνται μέσω fb πλέον. Ότι ωραίο βλέπουμε εδώ δεν είναι κακό να το κοινοποιουμε στους φίλους μας. Εγώ το κάνω.

Εγκο οσ γκνοστο με φουμπου ντεν εκι πολα παρε ντοσε, αλα το εμπαλε στο Google+… :wink:

Υπάρχει ακόμα αυτό;;; :stuck_out_tongue:

Επίσης μην ξεχνάτε ότι το zortal, ξεκίνησε πολλές φιλίες, κουμπαριές, ακόμα και γάμους! Οπότε όπως μπορείτε να καταλάβετε οι “μπυροκατανύξεις” zortal, είχαν πλέον αντικατασταθεί από το απλό "πάμε για μια μπύρα, άσχετα αν οι περισσότεροι (για να μην πω όλοι) ήταν μέλη.
@karasardelis Σκέψου μόνο πόσες φορές (μέχρι πριν λίγα χρόνια) έχω ανέβει Θεσσαλονίκη και βρισκόμουν μόνο με εσένα (και την οικογένεια βεβαίως βεβαίως) και με την @Elli .
Τον καργιόλη (:stuck_out_tongue:) τον @Descent δεν τον βάζω γιατί όσες φορές του είχα πει δεν μπορούσε (έτρωγε παντόφλα :stuck_out_tongue:), οπότε είχα σταματήσει να τον ενημερώνω :stuck_out_tongue:

Έλα σε παρακαλώ! Ζει και βασιλεύει!! :grinning:

Πέρα από την πλάκα, ανάμεσα στο FB και το G+, το G+ το θεωρώ κλάσεις ανώτερο - πιο ποιοτικό!!
Μέσα είναι αυτό που λέμε “λίγοι και καλοί”, και σχεδόν απουσιάσουν όλα τα κακά και οι μαλακίες του φουμπού… Βλέπε “καλημέρες” με gifάκια που βγάζεις καρκίνο στα μάτια, διάφορες υπερβολικές μαλακίες διάφορων ακραίων, τα διάφορα hoax, η κάθε προσωπική μαλακία του κάθε πικραμένου, και γενικά και όπως είπα στην ;αρχή, στα πάντα είναι λίγα και καλά!!:wink:

Και για να μην παρεξηγηθώ με το “Εγκο οσ γκνοστο με φουμπου ντεν εκι πολα παρε ντοσε”, μπορεί με το δικό μου προφίλ να μην έχω πολλούς φίλους ή να μην είμαι και πολύ ενεργός, καμία φορά μπαίνω και με ένα ας πούμε “επαγγελματικό” προφίλ με 2.000+ “φίλους”, και με τα 9 στα 10 που βλέπω μου έρχεται να ξεράσω για να μην πω να πάθω εγκεφαλικό (Μόνο ένας μαλάκας που μου έχει πρήξει τα @@ γιατί βρίζει συνέχεια συγκεκριμένο άτομο, και έχω βαρεθεί να του σβήνω σχόλια, φτάνει…)… Άρτα ξέρω πού καλά τι πραγματικά γίνεται εκεί μέσα.:stuck_out_tongue:

Φακ γιου εντ αϊ λοβ γιου…

Αμοιβαία τα αισθήματα

Όποιος μοιράζεται περιεχόμενο από την Στρούγκα στο φατσοβιβλίο ή αλλού και τραβήξει χρήστες να κάνουν κλικ, παίρνει παράσημο… μόνο εγώ και ο @kkostas το έχουμε πάρει μέχρι στιγμής (πολλές φορές). Άντε ρε… μην είστε πρόβαταααα

http://www.strouga.gr/badges/21/-

Πατήστε στην αλυσίδα δεξιά από την καρδούλα κάτω από κάθε ποστ για να κάνετε κοινοποίηση…

Link έβαλα,αλλά τα περισσότερα πρόβατα ( φίλοι μου) απλά έκαναν like :frowning:

Όταν κάνεις κοινοποίηση σε ποστ με εικόνα είναι καλύτερα… συχνά το πατάνε και επισκέπτονται την σελίδα…

deal :wink::blush:

Ρε συ τσοπανη για καντο λιανα…δεν ειμαστε ολοι νετεξπερτ.δηλαδή αν πατήσουμε την αλυσίδα στο ποστ που διαβάζουμε το βλέπουν οι φίλοι μας στο σκατοφατσοβιβλιο η μας δενουν σαν τον Τσοχατζοπουλο?

Κατάλαβα. …σαβουριασε γισ μεσημέρι τον πήρε ο υπνος και κατά τις 10 το βράδυ που θα τον ξυπνήσει θα απαντήσει

Στο τέλος θα αρχισω να γράφω τιποτε πολιτικά, να βριστώ λιγο με τον Τρέκο μπας και αρχισουν να έρχονται και οι υπόλοιποι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χμμμμ… Μου έδωσες μία ιδέα…

ΕΜΑ ΤΙΜΙ ΧΡΙΣΙ ΑΒΓΙ!!!1!11111!!!1111!!!

Για να δούμε μήπως και πιάσει… :grin:

@kkostas…αστο δεν το έχεις σαν εμένα για πολιτικος

σαν πορνοσταρ;