Τρεκο-παραπολιτικά!

Μιας και τα έχει φέρει έτσι η φοντάνα η ζωή και πλέον εργάζομαι στη Βουλή, είμαι εδώ για να σας απαντώ στις χιλιάδες ερωτήσεις που ξέρω πως έχετε.
Μονολεκτικά όμως : με ένα ΝΑΙ, ένα ΟΧΙ, ένα ίσως και ένα dunno.

Ξεκινήστε!

Είναι αλήθεια ότι η μπύρα μπουκάλι κάνει 1€ στο κυλικείο?

Όχι
(Κάθε ανάρτηση πρέπει να περιέχει τουλάχιστον 10 χαρακτήρες. Οπότε προσθέτω και αυτό το μήνυμα για να κάνουμε ευτυχισμένο τον istoboss).

Μπόρείς να δίνεις έμφαση στην απάντησή σου ώστε να καλύπτεις το όριο… π.χ. “Όχι, όχι και πάλι όχι” ή “Όχι ρε ανεγκέφαλο ερίφιο” :stuck_out_tongue: :smiley:

Θα πρέπει να κάνετε τις ερωτήσεις με τέτοιο τρόπο ώστε η Πυθία να δίνει την απάντηση που θέλετε να ακούσετε… η μπύρα στο κυλικείο ας πούμε μπορεί να κάνει 0,90 ή 1,10… αν δεν κάνει 1 όμως θα λάβεις Όχι ως απαντηση… :wink:

Με μπερδεύεις με τον Τσίπρα που δίνει εμφατικά ΟΧΙ και ΟΧΙ, δεν προκειται να αποκαλέσω τους μελλοντικούς μου υποτακτικούς “ερίφιο”. :slight_smile:

Συμπολίτες, Ελληνίδες και 'Ελληνες, μνημονιο-υπεταγμένους, μπορεί… :slight_smile:

Ο ΓΑΠ έχει ακόμα γραφείο στην βουλή;

Α! Και τους χαιρετισμούς και την αγάπη μας στον πρόεδρο!!:grinning:

Dunno.

Δεν έχω προσέξει. Θα πρέπει να ξαναπεράσω από το γραφείο του για να δω ιδίοις όμασιν.

ΥΓ. Εκ μέρους του προέδρου, σας ευχαριστώ!

αληθεύει ότι έχετε κορυφαία βιβλιοθήκη;

ΟΙ τουαλετες είναι Ανδρων - Γυναικών ή εχει και αλλο φύλλο;

Οχι.
Οι τουαλέτες είναι ήδη οτι νά `ναι…

Ναι.

Και τώρα πρέπει να γράψω και κάτι ακόμη για να συμπληρω…ααα. το επιασα το όριο!

Προσπαθώ απ την μέρα που έφτιαξες αυτό το thread να σκεφτώ τι θέλω να ρωτήσω αλλά δεν μου έρχεται τίποτα…
Γενικά έχω μια άρνηση (που τείνει να γίνει απάθεια) για τα πολιτικά και τα παραπολιτικα.

Έχει πίσω πόρτα η Βουλή σε περίπτωση που μπουκάρουν οι “Αγανακτισμένοι” από την μπροστινή να έχουν οι 300 εναλλακτική έξοδο διαφυγής;;;;

Ναι, πες μας τις εξόδους διαφυγής όλες, να ξέρουμε να τις μπλοκαρουμε :stuck_out_tongue:

Δε ξέρω αν έχει κι ελικοδρόμιο αλλά -καλού κακού- εγώ θα τη στήσω στην ταράτσα.

@Doctor_mit…για να τους δίνεις πορτοκαλαδες και σαντουιτς?

23754853_699893530205553_7777915309782909250_n