Πως βάζω την Στρούγκα σαν εφαρμογή στο κινητό μου;

Λοιπόν, υποθέτουμε ότι έχεις ένα σοβαρό κινητό (όχι κανένα Ericsson που βρήκες στο ντουλάπι) και θέλεις να βάλεις την Στρούγκα σαν εφαρμογή για να μπαίνεις γρήγορα και εύκολα. Τα πράγματα είναι πολύ απλά :wink:

Αρχικά μπαίνεις στην Στρούγκα από τον browser (chrome, internet, safari, opera κ.λ.π.) του κινητού σου, όπως μπαίνεις και σε κάθε άλλη σελίδα. Μόλις μπεις, από το μενού επιλογών που έχει ο browser σου (θα το βρεις μάλλον στην επάνω δεξιά γωνία), επιλέγεις “Προσθήκη στην αρχική οθόνη”. Αυτό ήταν όλο!!! Αν κλείσεις τώρα τον browser σου και πας στην αρχική οθόνη του κινητού, θα βρεις κάπου εκεί το γνώριμο προβατάκι να σε περιμένει… πάτησέ το για να ανοίξεις την Στρούγκα σαν εφαρμογή!!!

Απλό δεν ήταν; :smiley:

Όχι. …ακομα ψαχω το προβατακι😝

Αν το έκανες σωστά, μπαίνει με την μία στην αρχική οθόνη… είναι πραγματικά πάρα πολύ απλό. Μήπως έχεις πολύ φορτωμένη αρχική οθόνη; Ψάξε δεξιά αριστερά σε άλλες οθόνες της αρχικής μήπως εσένα σου το βάζει κάπου αλλού…

Ευκολο ηταν!

σε Ρακαλ γινεται?

σε τι;;;; :confused:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT00pKHK-6_3R0PqaDbx435i3lpwEl4frmXWSaQdDQ7Yc_U0qH1

αντε να μας δειξεις και πως βαζουμε εικονες απο το internet…

Και να πεις δεν το είπα στην αρχή…

υποθέτουμε ότι έχεις ένα σοβαρό κινητό (όχι κανένα Ericsson που βρήκες στο ντουλάπι)

Όπως θέλεις… τις σέρνεις και τις πετάς μέσα στον editor… βάζεις το link… τις ανεβάζεις… ότι θέλεις…

Βασικά αν μιλήσεις με το strougabot που σε χαιρέτησε στην αρχή θα μάθεις πολλά… :wink: :smiley:

Δεν του μιλαω αυτουνου, πιστευω στην φυσικη επαφη. Ποτε θα ειναι το πρωτο strouga-meeting με μπυρες?

Εσύ χάνεις… δεν θέλεις να μάθεις ωραία πραγματάκια μάλλον… :stuck_out_tongue:

Τελικά είχες δίκιο. Του μήνα και μου απάντησε το @strougabot και στο τέλος πήρα και ένα πτυχίο ακόμα. Πάω να ενημερώσω το βιογραφικό μου… Χεχεχε

Γεια σου! Για να μάθεις τι μπορώ να κάνω, πες @strougabot display help.

Πετάγεται λίγο σαν τσουτσούνι βέβαια, αλλά θα το στρώσουμε, που θα πάει… :wink: :smiley:

Τσουτσούνια @@, όλα έχουν αλλάξει κι όλα είναι ίδια !!!

Έτσι δεν πρέπει; Αυτό δεν είναι το νόημα; :smiley:

Θέλει double click στο “παράθεση”, στο κινητό για να κάνει παράθεση…
@karasardelis
@strougabot

Στο δικό σου μόνο μάλλον… Στο δικό μου όχι… :slight_smile: